• Database vol kerkelijke documenten
  • Geloofsverdieping
  • Volledig in het Nederlands
  • Beheerd door vrijwilligers

Zoeken in kerkelijke documenten en berichten

x

Pauselijke Raad voor Interreligieuze Dialoog

Deze Raad is de opvolger van het Secretariaat voor de Niet-Christenen en bevordert de dialoog met andere religies. Zo is er bijvoorbeeld een commissie voor de betrekkingen met de moslims.


Laatste wijziging: 5 november 2018

Oprichting en geschiedenis

17-05-1968 - Paus Paulus VI, Homilie H. Paus Paulus VI - Homilie
De Katholiciteit van de Kerk
Pinksteren 1964
(17 mei 1964)
waarin de oprichting aangekondigd van het Secretariaat voor de Niet-Christenen wordt.

28-06-1988 - Paus Johannes Paulus II, Apostolische Constitutie H. Paus Johannes Paulus II - Apostolische Constitutie
Pastor Bonus
Over de hervorming van de Romeinse Curie
(28 juni 1988)

Organisatie

President: Vanaf 01-09-2007: Jean-Louis Pierre Kardinaal Tauran (21-08-2007 t.m. 05-07-2018)
vanaf 11 maart 2006 tijdelijk ingevuld door Paul Joseph Jean Kardinaal Poupard, president van de Pauselijke Raad voor de Cultuur, tot 30-08-2007. (Wijz.: 21-08-2007)
Secretaris: Msgr. Pater Miguel Ángel Ayuso Guixot (vanaf 30-6-2012)
Msgr. Pier Luigi Celata (Wijz.: tot 30-06-2012)
Ondersecretaris Msgr. Andrew Thanya-anan Vissanu (Vanaf 22-06-2008)
Msgr. Felix Anthony Machado (tot 22-06-2008)
   
Leden (o.a.): Msgr. E. de Jong (Roermond, Nederland)
  Gaudencio Kardinaal Rosales (Wijz.: 06-05-2006)
  Mgr. Guy Harpigny, de bisschop van Doornik (wijz. 08-03-2007)
  kardinaal Ivan Dias, de prefect van de Congregatie voor de Evengalisatie van de Volkeren (wijz. 08-03-2007)
  kardinaal Walter Kasper, de voorzitter van de Pauselijke Raad voor de Christelijke Eenheid (wijz. 08-03-2007)
  patriarch Nerses Bedros XIX Tarmouni patriarch van Cilicia van de Armeniërs (wijz. 08-03-2007)
  Mgr. Paulino Lukudu Loro m.c.c.i., de aartsbisschop van Juba (India) (wijz. 08-03-2007)
  Mgr. Murphy Nicholas Xavier Pakiam, aartsbisschop van Kuala Lumpur (wijz. 08-03-2007)
  Mgr. Antoine Audo s.j., bisschop van Aleppo, Beroea, Halab (wijz. 08-03-2007)
  Mgr. John Bosco Panya Kritcharoen, bisschop van Ratchaburi (wijz. 08-03-2007)
  Mgr. Warnakulasurya Wadumestrige Devasritha Valence Mendis, bisschop van Chilaw (wijz. 08-03-2007)
  Mgr. Bosco Lin Chi-nan, bisschop van Tainan (wijz. 08-03-2007)
  Mgr. Paul Bemile, bisschop van Wa (wijz. 08-03-2007)
  Mgr. René-Marie Ehuzu c.i.m., bisschop van Abomey (wijz. 08-03-2007)
  Mgr. Carlos Aguiar Retes, bisschop van Texcoco (wijz. 08-03-2007)
  Mgr. Pierre Trân Dinh Tu, bisschop van Phú Cuong (wijz. 08-03-2007)
  Mgr. George Dodo, bisschop van Zaria (wijz. 08-03-2007)
  Mgr. William Francis Murphy, bisschop van Rockville Centre (wijz. 08-03-2007)
  Mgr. Paul Yemboaro Ouédraogo, bisschop van Fada N'Gourma (wijz. 08-03-2007)
  Mgr. Botros Fahim Awad Hanna, de Koptische bisschop van het patriarchaat van Alexandrië (wijz. 08-03-2007)
  Mgr. Fouad Twal, Latijns Patriarch van Jeruzalem (wijz. 08-03-2007)
  Khaled Boutros Akasheh (Joradnië)

Actueel



Zie ook:

RK Documenten wordt mogelijk gemaakt door donaties van gebruikers.
© 1999 - 2019, Stg. InterKerk, Schiedam