• Database vol kerkelijke documenten
  • Geloofsverdieping
  • Volledig in het Nederlands
  • Beheerd door vrijwilligers

Zoeken in kerkelijke documenten en berichten

x

Pauselijke Raad voor de Pastorale Zorg voor Migranten en Reizigers

Wil tegemoet komen aan de eigen noden van al wie zijn land verlaat, om welke reden ook: vluchtelingen en migranten, maar evenzeer truckers en zeelui, pelgrims en toeristen.


Laatste wijziging: 5 september 2016

Opgericht en geschiedenis:

    • 19 maart 1970 met het Motu Proprio H. Paus Paulus VI - Motu Proprio
      Apostolicae Caritatis
      Oprichting van de Pauselijke Raad voor de pastorale voor migranten en mensen onderweg (19 maart 1970)
      van Paus Paulus VI werd deze Raad opgericht.
    • 28 juni 1988, Paus Johannes Paulus II, Apostolische Constitutie H. Paus Johannes Paulus II - Apostolische Constitutie
      Pastor Bonus
      Over de hervorming van de Romeinse Curie
      (28 juni 1988)
    • 31 jan. 1999, Paus Johannes Paulus II, Motu Proprio H. Paus Johannes Paulus II - Motu Proprio
      Stella Maris
      Apostolaat van de Zee (31 januari 1999)
      , oprichting Apostolaat van de Zee en toegevoegd aan deze Raad.
    • 11 maart 2006 heeft Paus Benedictus XVI het presidentschap van deze Raad verenigd met die van Pauselijke Raad 'Justitia et Pax' en toegewezen aan Kardinaal Martino.
    • Paus Franciscus, Motu Proprio Paus Franciscus - Motu Proprio
      Humanam progressionem
      Oprichting van het Dicasterie voor de Bevordering van de Gehele Menselijke Ontwikkeling (17 augustus 2016)
      van 17-08-2016, deze Raad opgeheven en ondergebracht in Dicasterie voor de Bevordering van de Gehele Menselijke Ontwikkeling

Organisatie

President: Antonio Maria Veglio (vanaf 1 mrt 2009 t.m. 31 dec 2016)
Rafaello Kardinaal Martino (11 mrt 2006 - 28 feb 2009)
Stephen Fumio Kardinaal Hamao (tot 11 mrt 2006)
Secretaris: Msgr. Agostino Marchetto (tot 1 sept 2010)
Ondersecretaris Pater Michael A. Blume, svd
Fr. Gabriele Ferdinando Bentivoglio C.S. (Wijz.: 6 mei 2010)
Leden o.a.: Theodore E. Kardinaal McCarrick
  Msgr. Josef Voss, Hulpbisschop van Münster (Duitsland) (wijziging 06-10-2006)
  Msgr. Renato Ascencio León, Bisschop van Ciudad Juárez (Mexico) (wijziging 06-10-2006)
  Aartsbisschop Msgr. Dominique Mamberti, secretaris tweede afdeling van het Staatssecretariaat voor de Buitenlandse betrekkingen (wijziging 23-04-2007)
  Msgr. Joseph Ngo Quang Kiet , Bisschop van Hanoi (wijziging 23-04-2007)
  Gianfranco Agostino Gardin O.F.M. Conv., secretariaat van Congregatie voor de Katholieke Vorming (Seminaries en de Studie-instituten) (wijziging 23-04-2007)
  Aartsbisschop Fernando Filoni, substituut algemene zaken van het Staatssecretariaat (wijz.: 13-12-2007)
  Mauro Piacenza, secretaris van de Congregatie voor de Clerus (wijz.: 13-12-2007)
  Aartbisschop Jean-Louis Brugues O.P., secretaris van de Congregatie voor de Katholieke Vorming (Seminaries en de Studie-instituten) (wijz.: 13-12-2007)
  Zr. Alessandra Pander
  Msgr. Wojciech Polak, hulpbisschop van Gniezno (Wijz.: 17-12-2011)
  Msgr. Edward Janiak, hulpbisschop van Wroc?aw (Wijz.: 17-12-2011)
   
Consultoren: ZEH. Enrico Feroci (Wijz.: 17-12-2011)

Sectoren van activiteiten

De Pauselijke Raad voor de Pastorale Zorg voor Migranten en Reizigers bestaat uit 8 sectoren, waardoor een inzicht verkregen kan worden wat de reikwijdte is van deze Raad en de aard van de problematieken waarvoor ze gesteld staat:

  • Migranten:
  • Vluchtelingen en gedeporteerden
  • Internationale studenten
  • Toerisme, pelgrimages, bedevaartsplaatsen
    • De Paus geeft jaarlijks een Boodschap uit voor de Werelddag voor het Toerisme (sinds 1979)
  • Apostolaat van de Zee
  • Burgerluchtvaart (bijv. voor Pastoraat op luchthavens
  • Nomaden: Sinti en Roma ('Zigeuners')
  • Circusmedewerkers
  • Apostolaat van de weg

Berichten - vergaderingen



Zie ook:

Referenties naar dit dossier

RK Documenten wordt mogelijk gemaakt door donaties van gebruikers.
© 1999 - 2019, Stg. InterKerk, Schiedam