• Database vol kerkelijke documenten
  • Geloofsverdieping
  • Volledig in het Nederlands
  • Beheerd door vrijwilligers

Zoeken in kerkelijke documenten en berichten

x

Pauselijke Raad 'Cor Unum'

Deze Pauselijke Raad "Cor Unum" 'voor de bevordering van menselijke en christelijke ontwikkeling' kwam tot stand vanuit de evangelische bekommernis voor armen en behoeftigen en om de gelovigen te inspireren tot christelijke caritas. Hij verzorgt de contacten met de katholieke hulporganisaties, neemt zelf initiatieven bij rampen en verdeelt financiële steun.


Laatste wijziging: 28 mei 2019

Opgericht:

Paus Paulus VI in een Apostolische Brief H. Paus Paulus VI - Apostolische Brief
Amoris officio
Aan Jean Kardinaal Villot, Staatssecretaris - Over de oprichting van de Pauselijke Raad Cor Unum
(15 juli 1971)
van 15 juli 1971.

Paus Johannes Paulus II, Apostolische Constitutie H. Paus Johannes Paulus II - Apostolische Constitutie
Pastor Bonus
Over de hervorming van de Romeinse Curie
(28 juni 1988)

Paus Franciscus, Motu Proprio Paus Franciscus - Motu Proprio
Humanam progressionem
Oprichting van het Dicasterie voor de Bevordering van de Gehele Menselijke Ontwikkeling (17 augustus 2016)
van 17-08-2016, deze Raad opgeheven en ondergebracht in Dicasterie voor de Bevordering van de Gehele Menselijke Ontwikkeling

Organisatie

President: Vacant (sinds 24-11-2014)
Robert Kard. Sarah (wijz.: 01-10-2010 tot 24-11-2014)
Paul Josef Kardinaal Cordes (sinds 1995 tot 30-09-2010)
Secretaris: Msgr. Karel Kasteel
Ondersecretaris Msgr. Segundo Tejado Munoz (Vanaf: 05-01-2011)
Msgr. Giovanni Pietro Dal Toso (tot 09-11-2017)
   
Leden (o.a.): Peter Neher, pr. (Wijz.: 27-01-2005)
  Jean-Pierre Richer (Wijz.: 27-01-2005)
  Hans-Peter Röthlin, theoloog (wijz.: 22-05-2007)
  Jean-Luc Moens, voorzitter Fidesco (wijz. 29-05-2007)
  P. Joaquín Alliende, voorzitter van Kerk in Nood (wijz.: 08-05-2009)
  Peter Kodwo Appiah Kardinaal Turkson, President van Pauselijke Raad 'Justitia et Pax' (wijz. 29-12-2010)
  Aartsbisschop Douglas Young S.V.D. of Mount Hagen, Papua New Guinea (wijz. 29-12-2010)
  Msgr. Manfred Ertl (wijz. 29-12-2010)
  Laurence de la Brosse, president of the "Association Internationale des Charites" (wijz. 29-12-2010)
  Fr. Simon T. Faddoul, president of Caritas Lebanon (wijz. 29-12-2010)
  Michael Thio Yauw Beng, president of the "Societe de Saint Vincent de Paul ? Conseil General International" (wijz. 29-12-2010)
  Roberto H. Tarazona Ponte, "Asistente de la Oficina de Asesoria Pastoral de Caritas" in Peru (wijz. 29-12-2010)
  Henrietta T. de Villa (wijz. 29-12-2010)
  Carlos Augusto de Oliveira Camargo (wijz. 29-12-2010)
  Giovanni Battista Gandolfo, Presidente del "Comitato per gli interventi caritativi a favore del Terzo Mondo" (wijz.: 17-12-2011)
   
Consultoren: Fr. Paolo Asolan, professor at the "Redemptor Hominis" Pontifical Institute of Rome's Pontifical Lateran University (wijz. 29-12-2010)
  Fr. Silverio Nieto Nunez, director of the "Servicio Juridico Civil" of the Spanish Episcopal Conference (wijz. 29-12-2010)
  Paolo Luca Beccegato, head of the international unit of Caritas Italy (wijz. 29-12-2010)

Twee Stichtingen zijn aan de zorgen van deze Raad toevertrouwd:

  • In 1984 richtte Paus Johannes Paulus II de Johannes Paulus II Stichting voor de Sahel op, dat zich richt op de strijd tegen droogte en ondervoeding.
  • In 1992 richtte Paus Johannes Paulus II de Populorum Progressio Stichting op die de achtergestelde verschillende rassen van Afro-Americaanse oorsprong en de arme campesinos van Latijns Amerika en de Carriben moet ondersteunen.
  • In 2004 H. Paus Johannes Paulus II - Brief
    Tijdens het Laatste Avondmaal
    Aan Msgr. Youhanna Fouad El-Hage, president van Caritas Internationalis, waarmee aan Caritas Internationalis publieke en canonieke rechtspersoonlijkheid verleend wordt (16 september 2004)
    te begeleiden.

Vergaderingen

Berichten

 



Zie ook:

RK Documenten wordt mogelijk gemaakt door donaties van gebruikers.
© 1999 - 2020, Stg. InterKerk, Schiedam