• Database vol kerkelijke documenten
  • Geloofsverdieping
  • Volledig in het Nederlands
  • Beheerd door vrijwilligers

Zoeken in kerkelijke documenten en berichten

x

Pauselijke Raad 'Justitia et Pax'

Bestuurde aanvankelijk vooral vrede en sociale rechtvaardigheid, is momenteel de motor in de verspreiding van de sociale leer van de Kerk. Hij werkt daarvoor samen met allerlei instellingen en organisaties – ook niet kerkelijke – en publiceerde in 2004 het Pauselijke Raad "Justitia et Pax"
Compendium van de Sociale Leer van de Kerk
(26 oktober 2004)
.


Laatste wijziging: 1 september 2016

Opgericht:

Paus Paulus VI heeft bij Motu Proprio H. Paus Paulus VI - Motu Proprio
Catholicam Christi Ecclesiam
Oprichting van de Pauselijke Raad voor de leken (6 januari 1967)
van 6 januari 1967 deze Raad opgericht in antwoord op het verzoek vastgelegd in de Constitutie 2e Vaticaans Concilie - Constitutie
Gaudium et Spes
Over de Kerk in de wereld van deze tijd
(7 december 1965)
. Met Motu Proprio H. Paus Paulus VI - Motu Proprio
Iustitiam et pacem
Vaststelling van de definitieve structuur van de Pauselijke Commisie Iustitia et pax (10 december 1976)
van 10 december 1976 werd de Raad definitief geregeld.

Paus Johannes Paulus II, Apostolische Constitutie H. Paus Johannes Paulus II - Apostolische Constitutie
Pastor Bonus
Over de hervorming van de Romeinse Curie
(28 juni 1988)

Paus Franciscus, Motu Proprio Paus Franciscus - Motu Proprio
Humanam progressionem
Oprichting van het Dicasterie voor de Bevordering van de Gehele Menselijke Ontwikkeling (17 augustus 2016)
van 17-08-2016, deze Raad opgeheven en ondergebracht in Dicasterie voor de Bevordering van de Gehele Menselijke Ontwikkeling

President: Peter Kodwo Appiah Kardinaal Turkson (vanaf 24-10-2009 t.m. 31-12-2016)
Renato Raffaele Kardinaal Martino
Secretaris: Msgr. Mario Toso (vanaf 01-12-2009 t.m. 19-01-2015)
Msgr. Giampaolo Crepaldi (tot 01-12-2009)
Ondersecretaris Mevr. Flaminia Giovanelli (vanaf 21-01-2009 t.m. 31-12-2016)
Msgr. Frank Joseph Dewane (tot 21-01-2009)
   
Leden (o.a.): Onno Ruding (Wijz.: 20-05-2002)
  Jorge Liberato Urosa Kardinaal Savino (Wijz.: 06-05-2006)
  Theodore E. Kardinaal McCarrick
  Peter Kodwo Appiah Kardinaal Turkson, aartsbisschop van Cape Coast, Ghana (wijziging 24-02-2007)
  Aartbisschop Hector Ruben Aguer van La Plata, Argentina (wijziging 24-02-2007)
  Aartsbisschop Juan Garcia Rodriguez van Camaguey, Cuba (wijziging 24-02-2007)
  Savino Pezzotta, president van de "Ezio Tarantelli" Foundation, Italië (wijziging 24-02-2007)
  Janne Haaland Matlary (Noorwegen)
   
Consultoren: Stefano Fontana van het diocees Verona, Italië, professor van de "Nicolo Rezzara" Institute of Social Sciences, en directeur van de '"Card. Van Thuan" International Observatory of the Church's Social Doctrine' (wijziging 24-02-2007)
  Prof. Stefano Zamagni, Professore ordinario di Economia Politica all’Università di Bologna
  Professor Wolfgang Ockenfels O.P., Professor Christelijke Sociale Leer, Theologische Faculteit Trier
   

11 maart 2006 heeft Paus Benedictus XVI het presidentschap van deze Raad en van de Pauselijke Raad voor de Pastorale Zorg voor Migranten en Reizigers samengevoegd en Kardinaal Martino benoemd tot President. Vanaf 1 maart 2009 is Kardinaal Martino weer ontheven van de taak als President van de Pauselijke Raad voor de Pastorale Zorg voor Migranten en Reizigers.

Diverse berichten

  • 03-11-2010: Paus Benedictus XVI, Boodschap aan de president b.g.v. Algemene Vergadering: Paus Benedictus XVI - Boodschap
    De grote wereldfamilie verwacht woorden van hoop
    Aan Peter Kodwo Appiah Kardinaal Turkson bij gelegenheid van de algemene vergadering van de Pauselijke Raad Justitia et Pax (3 november 2010)
  • 10 apr. 2008 - Boodschap van Paus Benedictus XVI aan het seminar van de Raad: Paus: met "nieuw humanisme" geweld tegengaan

Website

Pauselijke Raad 'Justitia et Pax'



Zie ook:

RK Documenten wordt mogelijk gemaakt door donaties van gebruikers.
© 1999 - 2018, Stg. InterKerk, Schiedam