• Database vol kerkelijke documenten
  • Geloofsverdieping
  • Volledig in het Nederlands
  • Beheerd door vrijwilligers

Zoeken in kerkelijke documenten en berichten

x

Pauselijke Raad voor het Gezin

De Raad moet de pastorale zorg voor het gezin en de familie coördineren en de kerkelijke leer terzake promoten. De Raad helpt christelijke gezinnen o.a. bij het vervullen van hun opvoedende en apostolische taak. Sinds 1994 richt de Raad alle drie jaar Wereldontmoetingen voor gezinnen in. De Raad geeft ook het tijdschrift "Familia et Vita" uit. Ook brengt de Raad geregeld publicaties uit over het gezin, het menselijk leven en aanverwante onderwerpen.


Laatste wijziging: 17 augustus 2016

Oprichting en geschiedenis

De Raad werd in 1981 opgericht met het Motu Proprio H. Paus Johannes Paulus II - Motu Proprio
Familie a Deo instituta
Oprichting van de Pauselijke Raad voor het Gezin
(9 mei 1981)
van Paus Johannes Paulus II ter vervanging van de Commissie voor het gezin dat door Paus Paulus VI in 1973 werd opgericht.

Paus Johannes Paulus II, Apostolische Constitutie H. Paus Johannes Paulus II - Apostolische Constitutie
Pastor Bonus
Over de hervorming van de Romeinse Curie
(28 juni 1988)

Bij Motu Proprio Paus Franciscus - Motu Proprio
Sedula Mater
Oprichting van de Dicasterie voor Leken, Gezin en Leven (15 augustus 2016)
van Paus Franciscus is per 01-09-2016 de Raad opgegaan in Dicasterie voor de Leken, Familie en Leven

Organisatie

President:

Aartsbisschop Vincenzo Paglia (wijz.: 25-06-2012 t.m. 14-08-2016)
Ennio Kardinaal Antonelli (wijz.: 08-06-2008 t.m. 25-06-2012)
Alfonzo Kardinaal López Trujillo (19-04-2008 overleden)

Secretaris:

Msgr. Jean Lafitte (vanaf 01-12-2009)
Msgr. Grzegorz Kaszak (vanaf 14-11-2007)
Msgr. Karl Josef Romer (tot 14-11-2007)

Ondersecretaris Msgr. Jean Laffitte (Wijz.: 28-01-2005)
  Msgr. Carlos Simón Vazquez
   
Uitvoerend Commissie Nicolas Cheong Kardinaal Jin-suk (Wijz.: 06-05-2006)
  Carlo Kardinaal Caffarra (Wijz.: 06-05-2006)
   
Leden: Jorge Mario kardinaal Bergoglio S.J. (wijz.: 13-03-2013, tot Paus gekozen)
   
Consultoren: Michel Schooyans, emeritus hoogleraar UCL (Wijz.: 18-05-2005)
  Michael Waldstein, Senior Professor and Professor of New Testament, International Theological Institute, Gaming, Austria (vanaf 2003)
  Tony Anatrella, docent psychologie Parijs
  Carl Anderson, Knight of Colombus (vanaf 2007)
  Janne Haaland Matlary (Noorwegen)

Vergaderingen

Actueel



Zie ook:

RK Documenten wordt mogelijk gemaakt door donaties van gebruikers.
© 1999 - 2018, Stg. InterKerk, Schiedam