• Database vol kerkelijke documenten
  • Geloofsverdieping
  • Volledig in het Nederlands
  • Beheerd door vrijwilligers

Zoeken in kerkelijke documenten en berichten

x

Pauselijke Academie voor het Leven


Laatste wijziging: 12 oktober 2017

Opgericht:

Met het Motu Proprio H. Paus Johannes Paulus II - Motu Proprio
Vitae mysterium
Oprichting van de Pauselijke Academie voor het Leven (11 februari 1994)
is deze Academie opgericht. Haar doelstelling is het om studie, informatie en vorming te bieden over de principiële problemen van de bio-medische wereld en wetgeving omtrent de bevordering en verdediging van het leven. Dit alles in directe relatie met de christelijke moraal en de aanwijzingen van het Kerkelijk Leergezag. Daartoe werd ook het Instituut "Vitae Mysterium" in oktober 1994 opgericht.

Sinds de dood van haar eerste president, Professor Jerome Lejeune in april 1994, staat de academie onder leiding van de Chileense Dr. Juan de Dios Vial Correa. Hij werd bijgestaan door de vice president, Bisschop Elio Sgreccia, secretaris van de Pauselijke Raad voor het Gezin en een Raad van Bestuur die uit vijf academici bestaat die benoemd worden door de Paus. Sinds 2005 is Msgr. Sgreccia President van de Academie en vanaf 2008 Msgr. Fisichella.

De zeventig leden van de academie worden aangesteld door de Paus. Het zijn academici uit de verschillende takken van de biomedische wetenschappen en personen die begaan zijn met de verdediging van het leven. Er zijn ook drie "ad honorem" leden en leden die deelnemen via correspondentie.

De Raad van Bestuur stelt een secretaris aan die, onder leiding van de president, de organisatie van het werk van de academie waarneemt.

De Academie is onafhankelijk en is sterk verbonden met de Pauselijke Raad voor het Pastoraat in de Gezondheidszorg tot aan 2016.

Met het Motu Proprio Paus Franciscus - Motu Proprio
Sedula Mater
Oprichting van de Dicasterie voor Leken, Gezin en Leven (15 augustus 2016)
van 15-08-2016 en haar statuten is deze Academie vanaf 01-09-2016 aangesloten bij de sectie "Leven" van het Dicasterie voor de Leken, Familie en Leven. En met de chirograaf van 15-08-2016 Paus Franciscus - Chirograaf
Benoeming van Msgr. Paglia tot Groot-Kanselier van het Johannes Paulus II Instituut voor studie van huwelijk en gezin en President van de Academie voor het Leven
(15 augustus 2016)
.

18 oktober 2016 heeft Paus Franciscus nieuwe Statuten bepaald die werkzaam zijn vanaf 1 januari 2017.

Organisatie:

President: Aartsbisschop Vincenzo Paglia (Vanaf 15-08-2016)
Msgr. Ignacio Carrasco de Paula (Vanaf 30-06-2010 t.m. 14-08-2016)
Aartbisschop Msgr. Salvatore Fisichella (Vanaf 15-06-2008 t.m. 30-06-2010)
Msgr. Elio Sgreccia (tot 15-06-2008)
Vice-president Msgr. Jean Laffitte (Wijz.: 24-01-2006)
Kanselier Fr. Renzo Pegoraro, professor of bioethics at the Triveneto Theological Faculty (vanaf 10-09-2011)
Msgr. Ignacio Carrasco de Paula (T.m. 30-06-2010)
   
Bestuursleden o.a.: Msgr. W.J. Kardinaal Eijk, Aartsbisschop van Utrecht, Nederland (t.m. 31-12-2016)
  Mgr. Anthony Fisher OP, Bisschopp van Parramatta, Australië (t.m. 31-12-2016)
  Dr. Manfred Lutz, psychiater (Köln) (t.m. 31-12-2016)
  Msgr. Jean-Marie Musivi Mpendawatu (t.m. 31-12-2016)
  Prof. Angelo Fiori (t.m. 31-12-2016)
  Prof.ssa Alicja Grzeœkowiak (t.m. 31-12-2016)
  Prof. Patricio Ventura-Juncá del Tobar (t.m. 31-12-2016)
  Prof. Philippe Schepens, arts (Oostende, België) (t.m. 31-12-2016)
   
Leden o.a.: Dr. Jean Marie le Mené, magistraat (t.m. 31-12-2016)
  Don Maurizio Calipari, docent Pauselijke Atheneum Regina Apostolorum (t.m. 31-12-2016)
  Adriano Pessina, professor moraal filosofie H. Hart Universiteit, Milaan (Wijz.: 09-11-2005 t.m. 31-12-2016)
  Paolo Preziosi, directeur pharmalogisch instituut H. Hart Universiteit, Rome (Wijz.: 09-11-2005 t.m. 31-12-2016)
  Dr. John Haas, die voorzitter is van het Nationaal Centrum voor de Bio-ethiek, (Amerika) (wijz. 07-12-2006 t.m. 31-12-2016)
  Msgr. Daniel Nlandu Mayi, hulpbisschop van Kinsjasa (Congo) (wijz. 07-12-2006 t.m. 31-12-2016)
  Dr. Alejandro Cesar Serani Merlo van de Pauselijke Universiteit (Chili) (wijz. 07-12-2006 t.m. 31-12-2016)
  Dr. Monica Lopez Barahona, de deken van het Departement Biowetenschappen van de Francisco de Vitoria Universiteit, Madrid (Spanje) (wijz. 07-12-2006 t.m. 31-12-2016)
  Carl Albert Anderson, Supreme Knight of the Order of the Knights of Columbus, U.S.A. (sinds 1998 t.m. 31-12-2016)

Vergaderingen, congressen etc.:

Berichten

Website:



Zie ook:

Referenties naar dit dossier

RK Documenten wordt mogelijk gemaakt door donaties van gebruikers.
© 1999 - 2017, Stg. InterKerk, Schiedam