• Database vol kerkelijke documenten
  • Geloofsverdieping
  • Volledig in het Nederlands
  • Beheerd door vrijwilligers

Zoeken in kerkelijke documenten en berichten

x

Congregatie voor de Instituten van het Gewijde Leven en de Sociëteiten van het Apostolisch Leven

Voorheen Congregatie voor de Religieuzen. Verantwoordelijk voor alle aangelegenheden van het christelijk leven, ordensleven en leven van de priesters en andere clerus


Laatste wijziging: 8 mei 2018

  • Paus Sixtus V Paus Sixtus V - Constitutie
    Immensa Aeterni Dei
    Reorganisatie van de Romeinse Curie en oprichting van 15 permanente Congregaties (22 januari 1588)
    (22-01-1588) oprichting van Heilige Congregatie voor Consultaties van Regulieren 
  • 1601 samenvoeging in Congregatie voor Bisschoppen en andere Prelaten
  • Paus Pius X, Constitutie H. Paus Pius X - Apostolische Constitutie
    Sapienti Consilio
    Hervorming van de Curie (29 juni 1908)
    (29-06-1908) als aparte Congregatie voor de Religieuzen
  • Paus Paulus VI, Apostolische Constitutie Paus Paulus III - Apostolische Brief
    Regimini militantis Ecclesiae
    Goedkeuring van de Sociëteit van Jezus (27 september 1540)
    (15-08-1967) genoemd Congregatie voor Religieuzen en Seculiere Instituten
  • Paus Johannes Paulus II, Apostolische Constitutie H. Paus Johannes Paulus II - Apostolische Constitutie
    Pastor Bonus
    Over de hervorming van de Romeinse Curie
    (28 juni 1988)
    (28-06-1988) met de naam Congregatie voor de Instituten van het Gewijde Leven en de Sociëteiten van het Apostolisch Leven 

 

Prefect: Aartsbisschop Joao Braz de Aviz (Wijz.: 01-01-2011)
Franc Kardinaal Rodé, C.M. (Tot 01-01-2011) (tevens lid van
Secretaris: Aartsbisschop José Rodríguez Carballo, OFM (Wijz.: 06-04-2013)
Aartsbisschop Mgsr. Joseph William Tobin c.ss.r. (Wijz.: 01-08-2010 t.m. 18-10-2012)
Msgr. Fr. Gianfranco Gardin O.F.M. Conv. (Wijz.: 10-07-2006)
Ondersecretaris Zr. Carmen Ros Nortes (vanaf 125-02-2018)
Nicoletta Vittoria Spezzati (vanaf 18-12-2011 - 25-02-2018)
Zuster Enrica Rosanna s.d.b.
2e Ondersecretaris: P. Vincenzo Bertolone SdP (tot 12-03-2007)
   
Leden (o.a.): Adrianus Kardinaal Simonis
  Pater Peter-Hans Kolvenbach S.J.
  Sean Kardinaal O'Malley (Wijz.: 06-05-2006)
  Agostino Kardinaal Vallini (Wijz.: 06-05-2006)
  P. Adolfo Nicolas S.J., Generaal overste van de Sociëteit van Jezus (wijz.: 16-10-2008)
  Jorge Mario kardinaal Bergoglio S.J. (wijz.: 13-03-2013, tot Paus gekozen)
   

Berichten



Zie ook:

Referenties naar dit dossier

RK Documenten wordt mogelijk gemaakt door donaties van gebruikers.
© 1999 - 2018, Stg. InterKerk, Schiedam