• Database vol kerkelijke documenten
  • Geloofsverdieping
  • Volledig in het Nederlands
  • Beheerd door vrijwilligers

Zoeken in kerkelijke documenten en berichten

x

Congregatie voor de Clerus

Opleiding en begeleiding van de clerus, catechese en de 'personeelsadminstratie'. Opgericht in 1587 als "H. Congregatie van het Consistorie", in 1967 hervormd en omgedoopt tot "H. Congregatie voor de Bisschoppen".


Laatste wijziging: 12 september 2017

Paus Johannes Paulus II, Apostolische Constitutie H. Paus Johannes Paulus II - Apostolische Constitutie
Pastor Bonus
Over de hervorming van de Romeinse Curie
(28 juni 1988)

 

Prefect: Aartsbisschop Beniamino Stella (wijz.: 21-09-2013)
Mauro Kardinaal Piacenza (wijz.: 01-10-2010 tot 21-09-2013)
Claudio Kardinaal Hummes O.F.M., Aartsbisschop van Sao Paulo, Brazilië (van 31-10-2006 tot 01-10-2010)
Secretaris:

Aartsbisschop Jorge Carlos Patron (Wijz. 21-09-2013)
Aartsbisschop Joël Mercier (Wijz. 08-01-2015)
Aartsbisschop Celso Morga Iruzubieta (29-12-2010 t.m. 08-10-2014)
Msgr. Mauro Piacenza, (Van 05-05-2007 tot 01-10-2010)
voorzitter van de Pauselijke Commissie voor de Culturele Goederen van de Kerk
interim voorzitter van de Pauselijke Commissie voor de sacrale Archeologie (Wijz.: 05-05-2007)
Msgr. Csaba Ternyák (tot 05-05-2007)

Ondersecretaris Andrea Ripa (Wijz.: 05-05-2007)
Msgr. Antonio Silvestrelli
2e Ondersecretaris: Msgr. Giovanni Carrú (t.m. 15-07-2009)
Leden o.a.: Sean Kardinaal O'Malley (Wijz.: 06-05-2006)
  Wim Kard. Eijk (wijz.: mei 2008)
  Msgr. Dario Edoardo Viganò, prefect Secretariaat voor Communicatie (Wijz. 29-09-2016)
   
Consultoren: Msgr. dr. Jan Hendriks (Wijz.: 30-12-2008, 2e 5jaar termijn)
  Mons. Giuseppe Sciacca, Prelato Uditore del Tribunale della Rota Romana (Wijz.: 30-12-2008)
  Sac. Valerio Michele Adriano, dell'Arcidiocesi di Torino (Italia) (Wijz.: 30-12-2008)
  Sac. Davide Cito, della Prelatura personale dell'Opus Dei, Professore di Diritto Penale nella Pontificia Università della Santa Croce, Roma (Wijz.: 30-12-2008)
  P. James Conn, S.I., Professore di Diritto Canonico nella Pontificia Università Gregoriana, Roma (Wijz.: 30-12-2008)
  Sac. Enrico dal Covolo, S.D.B., Professore nella Facoltà di Lettere Cristiane e Classiche della Pontificia Università Salesiana, Roma (Wijz.: 30-12-2008)
  Sac. Alberto Franzini, della Diocesi di Cremona (Italia) (Wijz.: 30-12-2008)
  Sac. Martin Grichting, della Diocesi di Chur (Svizzera) (Wijz.: 30-12-2008)
  P. David-Maria Jaeger, O.F.M., Professore di Diritto Canonico nella Pontificia Università «Antonianum», Roma (Wijz.: 30-12-2008)
  P. Moacyr Malaquias Júnior, O.F.M., Professore di Diritto Patrimoniale Canonico nella Pontificia Università «Antonianum», Roma (Wijz.: 30-12-2008)
  Sac. Jesús Miñambres, della Prelatura personale dell'Opus Dei, Professore di Diritto Amministrativo nella Pontificia Università della Santa Croce, Roma (Wijz.: 30-12-2008)
  Sac. Luis Navarro, della Prelatura personale dell'Opus Dei, Decano della Facoltà di Diritto Canonico della Pontificia Università della Santa Croce, Roma (Wijz.: 30-12-2008)
  Sac. Christoph Ohly, della Diocesi di Köln, Assistente alla Cattedra di Diritto Canonico dell'Università Cattolica di München (Germania) (Wijz.: 30-12-2008)
  P. Jan Œliwa, O.P., Vice-Decano e Professore nella Facoltà di Diritto Canonico della Pontificia Università San Tommaso d'Aquino, Roma (Wijz.: 30-12-2008)
  Raymond Leo Kardinaal Burke, prefect van Apostolische Penitentiarie
  l'Illustrissimo Dott. Richard Fitzgibbon, Psichiatra, Membro dell'Associazione Medici Cattolici degli Stati Uniti d'America (Stati Uniti d'America) (Wijz.: 30-12-2008)
  Msgr. Francesco Moraglia
  Jorge Mario kardinaal Bergoglio S.J. (wijz.: 13-03-2013, tot Paus gekozen)
  Dr. Lütz, psychiater (Köln)

Aangesloten is Internationale Raad voor de Catechese

Vergaderingen, toespraken, documenten e.d.

 



Zie ook:

Referenties naar dit dossier

RK Documenten wordt mogelijk gemaakt door donaties van gebruikers.
© 1999 - 2017, Stg. InterKerk, Schiedam