• Database vol kerkelijke documenten
  • Geloofsverdieping
  • Volledig in het Nederlands
  • Beheerd door vrijwilligers

Zoeken in kerkelijke documenten en berichten

x

Congregatie voor de Evangelisatie van de Volkeren

De Congregatie voor de Evangelisatie van de Volkeren werd in 1622 door Paus Gregorius XV gesticht. De stichting was destijds noodzakelijk door de ontdekking van Amerika en de oprichting van nieuwe handelsposten in Afrika en Azië. Deze streken waren dankbaar missiegebied voor de verschillende orden en congregaties en al snel werden er ook bisdommen opgericht. Die kwamen allen onder het gezag van de ‘Congregatio de Propaganda Fide’, zoals de congregatie toen officieel heette. Ook de bisdommen in Ottomaans gebied in Zuid-Europa vielen tot de hervormingen van het Tweede Vaticaans Concilie onder haar bevoegdheid.
Deze Congregatie is o.a. verantwoordelijk voor de voordrachten voor Bisschopsbenoemingen in die gebieden die geen eigen hierarchie hebben (met name 'missiegebieden').


Laatste wijziging: 9 november 2017

Oprichting en geschiedenis

Paus Johannes Paulus II, Apostolische Constitutie H. Paus Johannes Paulus II - Apostolische Constitutie
Pastor Bonus
Over de hervorming van de Romeinse Curie
(28 juni 1988)

Organisatie

 

Prefect: Msgr. Fernando Kardinaal Filoni (Wijz.: 10-05-2011, bevestigd 21-09-2013)
Ivan Kardinaal Dias (Wijz.: 20-05-2006, per 10-05-2011 afgetreden), tevens lid van

Pauselijke Raad ter bevordering van de Eenheid van de Christenen,
Congregatie voor de Katholieke Vorming (Seminaries en de Studie-instituten),
Congregatie voor de Goddelijke Eredienst en de Discipline van de Sacramenten,
Congregatie voor de Geloofsleer,
Pauselijke Raad voor de Sociale Communicatiemiddelen,
Pauselijke Raad voor de Leken,
Pauselijke Raad ter bevordering van de Eenheid van de Christenen,
Bisschoppensynode (Curie),
Pauselijke Commissie voor de Culturele Goederen van de Kerken
Pauselijke Raad voor de Cultuur

Secretaris: Aartsbisschop Protase Rugambwa (Wijz.: 09-11-2017)
Aartsbisschop Msgr. Don Savio Hon Tai-Fai, S.D.B. (Wijz.: 23-12-2010)
Msgr. Robert Sarah (van 2001 tot 30-09-2010)
Assistent Secretaris: Aartsbisschop Giovanni Pietro Dal Toso  (Wijz.: 09-11-2017)
Aartsbisschop Protase Rugambwa (Wijz.: 25-06-2012 t.m. 09-11-2017)
Aartsbisschop Piergiuseppe Vacchelli (Tot 25-06-2012)
Aartsbisschop Msgr. Pater Henryk Hoser SAC (22-01-2005 t.m. 24-05-2008)
Ondersecretaris: Pater Tadeusz Wojda (Wijz.: 27-07-2012)
Pater Missimo Cenci, pime (Wijz.: 02-02-2005, overl. mei 2012)
Chef de bureau: Msgr. Ermes Giovanni Viale (wijz.:01-12-2007)
   
Leden (o.a.): Msgr. Barnabé Nguyên Van Phuong
  Msgr. Massimo Boarotto
  Pater Genesio Tarasco, sdb
  Msgr. Francesco di Muzio
  Msgr. Wiktor Skworc, Bisschop van Tarnow (Polen) (Wijz.: 01-07-2005)
  Carlo Kardinaal Caffarra (Wijz.: 06-05-2006)
  Joseph Kardinaal Zen Ze-kiun (Wijz.: 06-05-2006)
  Tarcisio Kardinaal Bertone, Kardinaal-Staatsecretaris (Wijz.: 01-10-2006)
  Giovanni Battista Kardinaal Re, prefect van Congregatie voor de Bisschoppen (wijz. 08-01-2007)
  Sergio Kardinaal Sebastiani, president van Prefectuur van de economische aangelegenheden van de Heilige Stoel (wijz. 08-01-2007)
  Zenon Kardinaal Grocholewski, prefect van Congregatie voor de Katholieke Vorming (Seminaries en de Studie-instituten) (wijz. 08-01-2007)
  William Joseph Kardinaal Levada, oud-prefect van Congregatie voor de Geloofsleer (wijz. 08-01-2007)
  Franc Kardinaal Rode, prefect van Congregatie voor de Instituten van het Gewijde Leven en de Sociëteiten van het Apostolisch Leven (wijz. 08-01-2007)
  Agostino Kardinaal Vallini, prefect van Hoog Gerechtshof van de Apostolische Signatuur (wijz. 08-01-2007)
  Aartsbisschop msgr. Giuseppe De Andrea, apostolisch nuntius (wijz. 08-01-2007)
  Fr. Giacomo Incitti, professor Kerkelijk Recht aan de Pauselijke Universiteit van Urbanus (wijz.: 01-03-2007)
  Fr. Luigi Sabbarese C.S., vice-rector van de Pauselijke Universiteit van Urbanus en deken van de faculteit van Kerkelijk Recht (wijz.: 01-03-2007)
  Fr. Andrea D'Auria van de priesterlijke fraterniteit van de Missionarissen van St. Carolus Borromeus (wijz.: 01-03-2007)
  Medardo Joseph Kardinaal Mazombwe, archbishop emeritus of Lusaka, Zambia (wijz.: 29-12-2010)
  Albert Malcolm Ranjith Kardinaal Patabendige Don, aartsbisschop van Colombo, Sri Lanka (wijz.: 29-12-2010)
  Javier Lozano kardinaal Barragán
   
   
   

 

Aangesloten is Commissie voor Pauselijke Missiewerken

Paus Benedictus XVI

   

Berichten



Zie ook:

RK Documenten wordt mogelijk gemaakt door donaties van gebruikers.
© 1999 - 2018, Stg. InterKerk, Schiedam