• Database vol kerkelijke documenten
  • Geloofsverdieping
  • Volledig in het Nederlands
  • Beheerd door vrijwilligers

Zoeken in kerkelijke documenten en berichten

x

Congregatie voor de Bisschoppen

Verantwoordelijk voor alle aangelegenheden Bisschoppen betreffende (benoemingen, synodes, e.d.). Benoemingen in missiegebieden (die geen eigen hiërarchie hebben) worden door de Congregatie voor de Evangelisatie van de Volkeren voorgedragen aan de Paus.


Laatste wijziging: 6 november 2018

Oprichting en geschiedenis

Paus Johannes Paulus II, Apostolische Constitutie H. Paus Johannes Paulus II - Apostolische Constitutie
Pastor Bonus
Over de hervorming van de Romeinse Curie
(28 juni 1988)

Organisatie

 

Prefect: Marc Kardinaal Ouellet (vanaf 01-07-2010, bevestigd 16-12-2013)
Giovanni Battista Kardinaal Ré (tevens lid van Congregatie voor de Evangelisatie van de Volkeren, t.m. 30-06-2010)
Secretaris:

Archbishop Ilson de Jesus Montanari (vanaf 12.10.2013)
Aartsbisschop msgr. Lorenzo Baldisseri (vanaf 11.01.2012 - 12.10.2013)
Msgr. Manuel Monteiro de Castro (vanaf 01-07-2009 t.m. 05.01.2012)
Msgr. Francesco Monterisi (tot 01-07-2009)

Ondersecretaris Msgr. Giovanni Maria Rossi
Chef de bureau Rafael Biernaski (wijz.: 24-09-2008)
   
Leden (o.a.): Franc Kardinaal Rode (Wijz.: 26-02-2005, tot 16-12-2013)
  Aartsbisschop Msgr. Pier Giacomo de Nicolo (Wijz.: 26-02-2005, tot 16-12-2013)
  William Joseph Kardinaal Levada (Wijz.: 24-08-2005, (bevestigd 16-12-2013)
  Zenon Kard. Grocholewski (bevestigd 16-12-2013)
  Agostino Kard. Vallini (bevestigd 16-12-2013)
  Antonio Kard. Canizares Llovera (bevestigd 16-12-2013)
  Jean-Louis Kard. Tauran (bevestigd 16-12-2013)
  Leonardo Kard. Sandri (bevestigd 16-12-2013)
  Giovanni Kard. Lajolo (bevestigd 16-12-2013)
  Stanislaw Kard. Rylko (bevestigd 16-12-2013)
  Santos Kard. Abril y Castello (bevestigd 16-12-2013)
  Giuseppe Kard. Bertello (bevestigd 16-12-2013)
  Giuseppe Kard. Versaldi (bevestigd 16-12-2013)
  Jose Octavio Ruiz Arenas (bevestigd 16-12-2013)
  Aartsbisschop Zygmunt Zimowski (bevestigd 16-12-2013)
  Msgr. Gianni Sonda (tot 16-12-2013)
  Msgr. Michele Castoro (tot 16-12-2013)
  Msgr. José Maria Yanguas Sanz (tot 16-12-2013)
  Francisco Robles Kard. Ortega, archbishop of Guadalajara, Mexico (Wijz.: 16-12-2013)
  Donald William Kard. Wuerl, archbishop of Washington, U.S.A. (Wijz.: 16-12-2013)
  Ruben Salazar Kard. Gomez, archbishop of Bogota, Colombia (Wijz.: 16-12-2013)
  Kurt Kard. Koch, president van Pauselijke Raad ter bevordering van de Eenheid van de Christenen (Wijz.: 16-12-2013)
  Joao Kard. Braz de Aviz, prefect van Congregatie voor de Instituten van het Gewijde Leven en de Sociëteiten van het Apostolisch Leven (Wijz.: 16-12-2013)
  Archbishop Pietro Parolin, Staatssecretaris (Wijz.: 16-12-2013)
  Archbishop Beniamino Stella, prefect van Congregatie voor de Clerus (Wijz.: 16-12-2013)
  Archbishop Lorenzo Baldisseri, secretaris generaal van de Bisschoppensynodes (Wijz.: 16-12-2013)
  Archbishop Vincent Gerard Nichols of Westminster, Great Britain (Wijz.: 16-12-2013)
  Archbishop Paolo Rabitti, emeritus of Ferrara-Comacchio, Italy (Wijz.: 16-12-2013)
  Archbishop Gualtiero Bassetti of Perugia-Citta della Pieve, Italy (Wijz.: 16-12-2013)
  Bishop Felix Genn of Munster, Germany (Wijz.: 16-12-2013)
  Tarcisio Kardinaal Bertone (Wijz.: 01-10-2006, bevestigd 16-12-2013)
  Aartsbisschop msgr. Giovanni Marra, emeritus van Messina-Lipari-Santa Lucia del Mela, Italië (wijz. 03-01-2007, tot 16-12-2013)
  Aartsbisschop msgr. Giorgio Zur, apostolische nuntius (wijz. 03-01-2007, tot 16-12-2013)
  Andre Kardinaal Vingt-Trois, Aartsbisschop van Parijs (wijz. 09-03-2007, bevestigd 16-12-2013)
  Mgr. Odilo Pedro Scherer, sinds 21-03-2007 Aartsbisschop van Sao Paulo (Brazilië) (tot 16-12-2013)
  Salvatore Kardinaal De Giorgi, emeritus-aartbisschop van Palermo (wijz.: 20-02-2007, tot 16-12-2013)
  Justin Francis Kardinaal Rigali, aartsbisschop van Philadelphia (U.S.A.) (wijz. 26-9-2007, tot 16-12-2013)
  Aartsbisschop Msgr. Nikol Eterovic, Secretaris-generaal van de Bisschoppensynode (Curie) (wijz.: 12-01-2008, tot 16-12-2013)
  Karl Kardinaal Lehman, Aartsbisschop van Mainz (tot 16-12-2013)
  Aartsbisschop Claudio Maria Celli, president van de Pauselijke Raad voor de Sociale Communicatiemiddelen (wijz.: 03-01-2009, bevestigd 16-12-2013)
  Raymond Leo Kardinaal Burke, prefect van Hoog Gerechtshof van de Apostolische Signatuur (Wijz.: 29-12-2010,
tot 16-12-2013)
  Mauro Kardinaal Piacenza, prefect van Congregatie voor de Clerus (Wijz.: 30-05-2011, tot 16-12-2013)
  Msgr. Lorenzo Chiarinelli, bisschop-emeritus van Viterbo (Italië) (Wijz.: 30-05-2011, tot 16-12-2013)
  George Kardinaal Pell, Aartsbisschop van Sydney (Wijz.: 22-09-2012, bevestigd 16-12-2013)
  Francesco kardinaal Monterisi (Wijz.: 24-10-2012, bevestigd 16-12-2013)
  Javier Lozano kardinaal Barragán (tot 16-12-2013)
  Aartsbisschop Vincent Nichols, Westminster (Wijz.: 16-12-2013)

Aangesloten zijn:

Berichten



Zie ook:

Referenties naar dit dossier

RK Documenten wordt mogelijk gemaakt door donaties van gebruikers.
© 1999 - 2019, Stg. InterKerk, Schiedam