• Database vol kerkelijke documenten
  • Geloofsverdieping
  • Volledig in het Nederlands
  • Beheerd door vrijwilligers

Zoeken in kerkelijke documenten en berichten

x

Congregatie voor de Goddelijke Eredienst en de Discipline van de Sacramenten

Verantwoordelijk voor alle liturgische vragen en kwesties aangaande de Sacramenten.


Laatste wijziging: 11 september 2017

Oprichting en geschiedenis

Paus Sixtus V richt in 1588 de Heilige Congregatie voor de Riten op met de bul Paus Sixtus V - Constitutie
Immensa Aeterni Dei
Reorganisatie van de Romeinse Curie en oprichting van 15 permanente Congregaties (22 januari 1588)
.
Paus Paulus VI, Apostolische Constitutie H. Paus Paulus VI - Apostolische Constitutie
Constans Nobis Studium
Herindeling van Congregaties en oprichting van de Congregatie voor de Sacramenten en de goddelijke Eredienst
(11 juli 1975)

Paus Johannes Paulus II, Apostolische Constitutie H. Paus Johannes Paulus II - Apostolische Constitutie
Pastor Bonus
Over de hervorming van de Romeinse Curie
(28 juni 1988)
.
Paus Benedictus XVI, Motu Proprio Paus Benedictus XVI - Motu Proprio
Quaerit semper
Aanpassingen van de Apostolische Constitutie Pastor Bonus aangaande huwelijkszaken en de heilige Wijding
(30 augustus 2011)

Prefect: Robert Kardinaal Sarah (vanaf 24-11-2014)
Antonio Kardinaal Canizares Llovera (vanaf: 09-12-2008 tot 28-08-2014)
Francis Kardinaal Arinze (tot 09-12-2008)
1e Secretaris: Aartsbisschop Arthus Roche (Wijz.: 25-06-2012)
Mgsr. Joseph Augustine Kardinaal Di Noia O.P. (16-06-2009 t.m. 25-06-2012)
Albert Malcolm Ranjith Kardinaal Patabendige Don (12-12-2005 t.m. 15-06-2009)
2e Secretaris: Msgr. Juan Miguel Ferrer Grenesche (vanaf 01-07-2009 t.m. 05-11-2014)
Ondersecretaris  
  Fr. Corrado Maggioni S.M.M. (wijz.: 05-11-2014)
Fr. Anthony Ward S.M. (wijz. 15-03-2007 t.m. 05-11-2014)
Chef de bureau: Fr. Corrado Maggioni S.M.M. (wijz.: 21-05-2007 t.m. 05-11-2014)
Officiaal: Pater Uwe Lang, C.O., tevens consultor Bureau voor de Pauselijke Ceremonies
Leden (o.a.): Benoemd per 28-10-2016:

Cardinals:

  • Rainer Maria Woelki, Cologne, Germany;
  • John Olorunfemi Onaiyekan, Abuja, Nigeria;
  • Pietro Parolin, Secretary of State;
  • Gérald Cyprien Lacroix, Québec, Canada;
  • Philippe Nakellentuba Ouédraogo, Ouagadougou, Burkina Faso;
  • John Atcherley Dew, Wellington, New Zealand;
  • Ricardo Blázquez Pérez, Valladolid, Spain;
  • Arlindo Gomes Furtado, Santiago de Cabo Verde, Capo Verde;
  • Gianfranco Ravasi, Pontifical Council for Culture;
  • Beniamino Stella, Congregation for Clergy;

Archbishops:

  • Dominic Jala, Shillong, India;
  • Domenico Sorrentino, Assisi?Nocera Umbra?Gualdo Tadino, Italy;
  • Denis James Hart, Melbourne, Australia;
  • Piero Marini, President of pontifical committee for Eucharistic congresses;
  • Bernard?Nicolas Aubertin, Tours, France;
  • Romulo G. Valles, Davao, Philippines;
  • Lorenzo Voltolini Esti, Portoviejo, Ecuador;

Bishops:

  • Arthur Joseph Serratelli, Paterson, NJ, USA;
  • Alan Stephen Hopes, East Anglia, Great Britain;
  • Claudio Maniago, Castellaneta, Italy;
  • Bernt Ivar Eidsvig, Oslo, Norway;
  • Miguel Ángel D’Annibale, Rio Gallegos, Argentina;
  • José Manuel Garcia Cordeiro, Bragança?Miranda, Portugal;
  • Charles Morerod, Lausanne, Geneva and Fribourg, Switzerland;
  • Jean?Pierre Kwambamba Masi, auxiliary of Kinshasa, Congo;
  • Benny Mario Travas, Multan, Pakistan;
  • John Bosco Chang Shin?Ho, auxiliary of Daegu, Korea.
  Joseph Kardinaal Zen Ze-kiun s.d.b. (Wijz.: 06-05-2006)
  Franc Kardinaal Rodé c.m. (Wijz.: 06-05-2006)
  Ivan Kardinaal Dias
  Kazimierz Kardinaal Nycz, aartsbisschop van Warsua, Polen (Wijz.: 29-12-2010)
  Albert Malcolm Ranjith Kardinaal Patabendige Don, aartsbisschop van Colombo, Sri Lanka (Wijz.: 29-12-2010)
  Angelo Kardinaal Amato S.D.B., prefect van Congregatie voor de Zalig- en Heiligverklaringen (Wijz.: 29-12-2010)
  Raymond Leo Kardinaal Burke, prefect van Hoog Gerechtshof van de Apostolische Signatuur (Wijz.: 29-12-2010)
  Mauro Kardinaal Piacenza, prefect van Congregatie voor de Clerus (Wijz.: 29-12-2010)
  Velasio Kardinaal De Paolis C.S., president van Prefectuur van de economische aangelegenheden van de Heilige Stoel (Wijz.: 29-12-2010)
  Jorge Mario kardinaal Bergoglio S.J. (wijz.: 13-03-2013, tot Paus gekozen)
   
Adviseur: Mag. dr. J. Hermans (Wijz.: 12-03-2005, herbenoeming 01-12-2010)
   
Consultoren: Msgr. Aloysius M. Sutrisnaatmaka M.S.F. (Palangkaraya, Indonesië)
(Wijz.: 13-10-2005) Msgr. Vojtech Nepsinsky, rector van het seminarie en president van de diocesane liturgische commissie van Banska Bystrica, Slovakije
  Br. Michael Kunzler, professor voor liturgie aan de faculteit voor theologie van Paderborn, Germany
  Jose Raimundo Pinto de Melo S.J., lid van de nationale liturgische commissie van Brazilië
  Konstantin Morozov O.F.M. Cap., Ukraïne
  Nicola Bux

Afdelingen

  • Cultus
  • Sacramenten
  • Discipline voor indulten, dispensatie en canonieke processen betreffende de Wijdingen
  • Bekrachtigde en niet-geconsumeerde huwelijken
  • Liturgische architectuur en muziek - Abt Michael John Zielinski O.S.B.

Vergaderingen:

Documenten (o.a.)

Kleine selectie:

Berichten

 



Zie ook:

Referenties naar dit dossier

RK Documenten wordt mogelijk gemaakt door donaties van gebruikers.
© 1999 - 2018, Stg. InterKerk, Schiedam