• Database vol kerkelijke documenten
  • Geloofsverdieping
  • Volledig in het Nederlands
  • Beheerd door vrijwilligers

Zoeken in kerkelijke documenten en berichten

x

Staatssecretariaat

Belangrijkste politieke instituut van de Heilige Stoel


Laatste wijziging: 15 oktober 2018

Staatssecretariaat:

Kardinaal-staatssecretaris:

Pietro Kard. Parolin (Wijz.: 15-10-2013)
Tarcisio Kardinaal Bertone (wijz.: 15-09-2006 t.m. 15.10.2013) (tevens lid van Congregatie voor de Evangelisatie van de Volkeren)
vanaf 04-04-2007 Camerlengo van de Heilige Roomse Kerk

Gedelegeerde voor de diplomatieke vertegenwoordigingen: Aartsbisschop Msgr. Carlo Maria Viganò (vanaf 04-04-1998 tot 16-07-2009)
Chef van het protocol: Msgr. Tommaso Caputo

Eerste Afdeling:

Paus Johannes Paulus II, Apostolische Constitutie H. Paus Johannes Paulus II - Apostolische Constitutie
Pastor Bonus
Over de hervorming van de Romeinse Curie
(28 juni 1988)

Algemene Aangelegenheden ("Binnenlandse Zaken")

Substituut: Msgr. Edgar Pena Parra (vanaf 15-08-2018)
Msgr. Giovanni Angelo Becciu (vanaf 10-05-2011 tot 15-08-2018)
Aartsbisschop Fernando Filoni (vanaf 09-06-2007 tot 10-05-2011)
Aartsbisschop Msgr. Leonardo Sandri (tot 09-06-2007)
Assessor: Msgr. Peter Brian Wells (vanaf: 15-07-2009)
Msgr. Gabriele Giordano Caccia (tot: 15-07-2009)
Medewerker: Msgr. Guillermo Javier Karcher, tevens assistent-ceremoniemeester Bureau voor de Pauselijke Ceremonies
  Msgr. Ermes Giovanni Viale (tot 01-12-2007)
   
Leden (o.a.) Msgr. Marcello Rossetti
  Msgr. Pietro Principe
  Pater Giovanni d'Ercole van de Don Orione priestercongregatie
  Msgr. Valentino di Cerbo
  Msgr. Franco Piva
  Msgr. François Duthel

Tweede Afdeling:

Paus Johannes Paulus II, Apostolische Constitutie H. Paus Johannes Paulus II - Apostolische Constitutie
Pastor Bonus
Over de hervorming van de Romeinse Curie
(28 juni 1988)

Betrekkingen met Staten ("Buitenlandse Zaken")

Secretaris: Aartsbisschop Msgr. Paul Richard Gallagher (wijz.: 08-11-2014)
Aartsbisschop Msgr. Dominique Mamberti (wijz.: 15-09-2006 -08-11-2014)
Secretaris: Msgr. Pietro Parolin (tot.: 15-10-2013)
Vice-secretaris: Msgr. Antoine Camilleri (Vanaf 23-02-2013)
Msgr. Ettore Balestrero (Tot: 23-02-2013)
Leden/Consultoren (o.a.) Msgr. Gianfranco Rota Graziosi
  Raymond Kardinaal Burke (Wijz.: 10-01-2011)
  Aartsbisschop Msgr. Marco Dino Brogi, o.f.m.(Wijz.: 27-01-2006)

Derde Afdeling:

Paus Franciscus: opgericht midden oktober 2017 door een Brief aan Kard. Parolin Paus Franciscus - Brief
Oprichting derde afdeling bij het Staatssecretariaat
Aan Kard. Parolin (18 oktober 2017)

Sectie voor het diplomatiek personeel van de Heilige Stoel

Secretaris: Aartsbisschop Msgr. Jan Romeo Pawlowski (wijz.: 15-10-2017)
Secretaris:  
Vice-secretaris:  
Leden/Consultoren (o.a.)  
   
   


Zie ook:

RK Documenten wordt mogelijk gemaakt door donaties van gebruikers.
© 1999 - 2018, Stg. InterKerk, Schiedam