• Database vol kerkelijke documenten
  • Geloofsverdieping
  • Volledig in het Nederlands
  • Beheerd door vrijwilligers

Zoeken in kerkelijke documenten en berichten

x

Pauselijke Raad voor de Sociale Communicatiemiddelen

Wil de aanwezigheid van christenen in alle soorten media ondersteunen en de katholieke leer in alle communicatiemiddelen bevorderen. De jaarlijkse Dag voor de Media draagt daartoe bij. De Raad onderhoudt tevens contacten met de verschillende katholieke internationale organisaties.


Laatste wijziging: 21 december 2015

Oprichting en geschiedenis

Organisatie

President: Msgr. Claudio Maria Celli (wijz.: 01-06-2007)
Msgr. John Patrick Foley (tot 01-06-2007)
Secretaris: Msgr. Paul Tighe (van 30-11-2007 tot 21-12-2015)
(Vacature)(Wijz.: 22-02-2005)
Ondersecretaris Msgr. Giuseppe Antonio Scotti (wijz.: 30-11-2007)
Dr. Angelo Scelzo
   
Consultoren (o.a.): Robert Molhant (Wijz.: 18-05-2005)
  Antonio Maria Kardinaal Rouco Varela, Aartsbisschop van Madrid (wijz.: 27-11-2006)
  Ivan Kardinaal Dias, prefect Congregatie voor de Evangelisatie van de Volkeren (wijz.: 27-11-2006)
  Aartsbisscop Simon Victor Tonye Bakot van Yaounde, Kameroen (wijz.: 27-11-2006)
  Aartsbisschop George Hugh Niederauer van San Francisco, USA (wijz.: 27-11-2006)
  P. Thomas Rosica, C.S.B. (wijz.: 26-02-2009)
  Francesco Casetti, professor of film studies at the faculty of literature and philosophy of the Catholic University and director of the university's department for Communication and Entertainment Industry Studies (wijz.: 15-06-2009)
  Alvito Joseph Socorro de Souza, secretary general of Signis-World, Belgium (wijz.: 15-06-2009)
   
   
Leden (o.a.) Stanislaw Kardinaal Dziwisz (Wijz.: 06-05-2006)
  Gaudencio Kardinaal Rosales (Wijz.: 06-05-2006)
  Nicolas Cheong Kardinaal Jin-suk (Wijz.: 06-05-2006)
  Msgr. Owen F. Campion, bisschop van Nashville, U.S.A., directeur van "Our Sunday Visitor" (wijz.: 27-11-2006)
  Msgr. Claudio Giuliodori, directeur van het natioanle bureau voor sociale communicatie van de Italiaanse Bisschoppenconfrentie (wijz.: 27-11-2006)
  Msgr. Stanislas Lalanne, secretaris-generaal van de Franse Bisschoppenconferentie (wijz.: 27-11-2006)
  Jose Maria Gil Tamayo, directeur van het secretariaat van Bisschoppelijke commissie voor de sociale communicatie media van de Spaanse Bisschoppenconferentie (wijz.: 27-11-2006)
  David Gutierrez Gutierrez van het Aartsbisdom Coro (Venezuela), directeur van de persdienst van de Latijns Amerikaanse Bisschopsraad (CELAM) (wijz.: 27-11-2006)
  Fr. Antonio Pereira Rego, coördinator voor de religieuze programma's voor de Portugese televisie (wijz.: 27-11-2006)
  Fr. Federico Lombardi S.J., directeur van de persdienst van de Heilige Stoel, algemeen directeur van de Radio Vaticana en Centrum van de Vaticaanse Televisie (CTV) (wijz.: 27-11-2006)
  Fr. Silvio Sassi S.S.P., Algemeen overste van de Societeit van St. Paulus (wijz.: 27-11-2006)
  Fr. Jacob Srampikal S.J., directeur van het interdisciplinaire centrum voor sociale communicatie aan de Gregoriana Universiteit, Rome (wijz.: 27-11-2006)
  Sr. Maria Antonietta Bruscato F.S.P., Algemeen overste van de Dochters van St. Paulus (wijz.: 27-11-2006)
  Carl Albert Anderson, Supreme Knight of the Order of the Knights of Columbus, U.S.A. (wijz.: 27-11-2006)
  Benedict Assorow, directeur van CEPACS, het communicatie bureau van de Verenigde Bisschoppenconferenties van Afrika en Madagaskar (wijz.: 27-11-2006)
  Ettore Bernabei, (Rome) (wijz.: 27-11-2006)
  Jesus Colina, directeur van het nieuwsagentschap Zenit, Rome (wijz.: 27-11-2006)
  Ignatius Handoko, president van Indosiar, Jakarta, Indonesië (wijz.: 27-11-2006)
  Giancarlo Leone, (Rome) (wijz.: 27-11-2006)
  Albert Scharf, ex-directeur van de Bayerischer Rundfunk, Duitsland (wijz.: 27-11-2006)
  Anthony Spence, directeur van Catholic News Service, Washington USA (wijz.: 27-11-2006)
  Dirk H. Voss, directeur van St. Ulrich Verlag, Augsburg, Duitsland (wijz.: 27-11-2006)
  Karl Kardinaal Lehman, Aartsbisschop van Mainz (Wijz. 03-01-2009)
  Msgr. Thomas Christopher Collins, Aartsbisschop van Toronto (Canada) (Wijz. 05-01-2010)
  Msgr. Francis Xavier Kriengsak Kovithavanij, Aartsbisschop van Bangkok (Thailand) (Wijz. 05-01-2010)
  Msgr. Béchara Raï, Bisschop van Jbeil, Byblos dei Maroniti (Libanon) (Wijz. 05-01-2010)
  Msgr. Héctor Luis Gutiérrez Pabón, Bisschop van Engativa (Colombia) (Wijz. 05-01-2010)
  Msgr. Joan Piris Frigola, Bisschop van Lleida (Spanje) (Wijz. 05-01-2010)

Berichten

Website



Zie ook:

RK Documenten wordt mogelijk gemaakt door donaties van gebruikers.
© 1999 - 2018, Stg. InterKerk, Schiedam