• Database vol kerkelijke documenten
  • Geloofsverdieping
  • Volledig in het Nederlands
  • Beheerd door vrijwilligers

Zoeken in kerkelijke documenten en berichten

x

Pauselijke Raad voor de Cultuur

Behartigt niet enkel de relaties met de hedendaagse cultuur in de betekenis van de schone kunsten en de wetenschappen. Hij poogt tevens oog te hebben voor alle aspecten van de hedendaagse cultuur, met haar religieuze onverschilligheid en belangrijke groepen niet-gelovigen.

De Pauselijke Raad voor de cultuur werd opgericht via de Autograaf van Paus Johannes Paulus II aan Kardinaal-secretaris Agostino Casaroli van 20 mei 1982. Met de Motu Proprio H. Paus Johannes Paulus II - Motu Proprio
Inde a Pontificatus
Samenvoeging Pauselijke Raad voor de Dialoog met de Niet-gelovigen met de Pauselijke Raad voor de Cultuur (25 maart 1993)
van 25 maart 1993 werden de raden voor de Cultuur en voor de dialoog met de niet-gelovigen samengevoegd met twee afdelingen:

  • 1. geloof en cultuur en
  • 2. Dialoog met de culturen.

Laatste wijziging: 21 december 2015

Oprichting:

Organisatie

President: vanaf 31-08-2007: Gianfranco Kardinaal Ravasi
tot 30-08-2007: Paul Joseph Jean Kardinaal Poupard, vanaf 11 maart 2006 tevens tijdelijk president van de Pauselijke Raad voor Interreligieuze Dialoog, wijz.: 21-08-2007
Secretaris: Msgr. Paul Tighe  (vanaf 21-12-2015)
Msgr. Barthelemy Adoukonou (vanaf 03-12-2009)
Pater Bernard Ardura, OPraem. (tot 03-12-2009)
Ondersecretaris Don Melchor Sánchez de Toca y Alameda
   
Leden (o.a.): Franc Kardinaal Rodé (Wijz.: 06-05-2006) tevens lid van Congregatie voor de Instituten van het Gewijde Leven en de Sociëteiten van het Apostolisch Leven
  Ivan Kardinaal Dias tevens lid van Congregatie voor de Evangelisatie van de Volkeren
  Msgr. Bruno Forte Aartbisschop van Chieti-Vasto (Italië) (wijz. 20-01-2007) tevens lid van Internationale Theologische Commissie
  kardinaal Wilfrid Fox Napier, de aartsbisschop van Durban (zuid Afrika) (wijz. 08-03-2007)
  Msgr. Gianfranco Ravasi, docent exegese aan de Theologische Faculteit van de Universiteit van Noord-Italië en prefect van de St.-Ambrosiusbibliotheek in Milaan, tot 30-08-2007. Wijz.: 21-08-2007
  Marc Kardinaal Ouellet P.S.S., aartsbisschop van Quebec, Canada (Wijz.: 08-02-2008)
  Jean-Louis Kardinaal Tauran, President Pauselijke Raad voor Interreligieuze Dialoog (Wijz.: 08-02-2008)
  Polycarp Kardinaal Pengo, Aartsbisschop van Dar-es-Salam, Tanzania
   
Consultoren: Msgr. Lluis Clavell

Voorhof van de heidenen

Dit is een belangrijk project dat door de Pauselijke Raad voor de Cultuur gedragen wordt. Zie het betreffende dossier Voorhof van de heidenen voor uitleg en berichten over bijeenkomsten.

Teksten

Paus Franciscus

Berichten



Zie ook:

Referenties naar dit dossier

RK Documenten wordt mogelijk gemaakt door donaties van gebruikers.
© 1999 - 2018, Stg. InterKerk, Schiedam